Květnová pouť do Svaté země ve šlépějích Pána Ježíše Krista, Jeho Přečisté Matky a dalších svatých!

„Hospodin mu řekl: ‚Zuj si obuv, protože místo, na kterém stojíš, je země svatá.“ (Sk 7,33)

Pravoslavná poutní cesta po Svaté zemi v čele s otcem Jozefem
(květen 2023)

Ve druhém květnovém týdnu tohoto roku, ještě stále v době Triodu květného a tudíž doby popaschální, se konala další poutní cesta v čele s otcem prot. Jozefem Fejsakem do Svaté země.

Našim poutníkům, shromáždivším se ze všech koutů naší vlasti, přálo počasí i místní klima. V doprovodu otce Jozefa a dalších dvou duchovních otců se účastníkům naší výpravy poodhalil duchovní závoj tisícileté historie Svaté země, takže i oni mohli kráčet po cestách, které pamatují dávné historické události, jež často ovlivnily chod celého světa. Ba co víc, naši poutníci mohli na vlastní oči spatřit autentické důkazy naší víry, která se obtiskla do vzácných příkladů architektury, vzácného písemnictví, ikonografie a především do poustevnického a mnišského života, které v Judské poušti zanechalo nesmazatelné stopy a dodnes svědčí o starobylosti naší pravoslavné víry.

Otec Jozef spolu s poutníky navštívil různé části Svaté země a byl rovněž přijat Jeho Blažeností Theofilem III., patriarchou jeruzalémským, kde se kromě jiného setkal také s vladykou Michalem, arcibiskupem pražským a českých zemí.

V obrázkové příloze níže prezentujeme některé z fotografií, které pro nás pořídil br. Mykola a další účastníci této pouti.

Sláva Bohu za vše!

Aktualitu připravil Michal Dvořáček

Fotogalerie:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..