Nový igumen v Pentálofu, starec Chrysostomos II., slavnostně intronizován!

Slavnostní uvedení na trůn nového igumena Posvátného monastýru ctih. Nikodéma Svatohorce
v Pentálofu v Řecku

V neděli 30. května 2021 se uskutečnila slavnostní intronizace nového igumena – otce archimandrity Chrysostoma II. – z Posvátného monastýru ctih. Nikodéma Svatohorce v řeckém Pentálofu.

Intronizačnímu obřadu předsedal otec archim. Elizeus, igumen svatohorského monastýru Simonopetra, jehož metochem Monastýr ctih. Nikodéma je.

Jedná se o významný mezník ve 40leté historii tohoto Posvátného kinovia, které zapečetilo úzkou duchovní kontinuitu kláštera po ztrátě blahoslaveného starce a budovatele monastýru v Pentálofu – blaženého starce Chrysostoma I. (Tsavdaridise).

Nový igumen spolu s otci z bratrstva místního monastýru a s matkou Euthýmií a sestrami z ženského monastýru Panagie „Axion Estin“ v obci Mesaio (který kdysi založil blažený starec Chrysostomos I.) s velkým dojetím přivítali archimandritu Elizea u vchodu do monastýru a hned poté společně vykonali panychidu za duši zesnulého starce Chrysostoma I.

Igumen svatohorského kláštera Simonopetra, otec Elizeus, velmi srdečně hovořil jednak o novém igumenovi, ale rovněž o blaženém starci Chrysostomovi II. a 40-ti letém působení místního kláštera, přičemž zdůraznil jednomyslné rozhodnutí otců kláštera ohledně volby otce Chrysostoma II. novým igumenem, která zajišťuje slavnou duchovní cestu a kontinuitu tohoto posvátného kinovia.

Na závěr citujme z intronizačního slova otce igumena Chrysostoma II.

Pastýřské vedení duší je služba plná odpovědnosti před Bohem a lidmi.

Nejprve sám představený musí zachovávat evangelní slovo a uplatňovat vzor, ​​kterému nás naučil náš Pán Ježíš Kristus: „Vezměte na sebe mé jho a učte se ode mne, neboť jsem tichý a pokorného srdce: a naleznete odpočinutí svým duším.“ (Mt 11,29)

Otcové naší Církve představují díky svým spisům bezpečné průvodce na této cestě, oběti i sebeodevzdání.

Podle svatého Serafíma Sárovského je smyslem lidského života získání Ducha Svatého. A každý igumen se proto soustředí na tento cíl duchovního úsilí jak mnichů, tak duchovních dětí, ale především sebe sama.

Zdroj:

https://www.romfea.gr/diafora/43841-enthronisi-neou-kathigoymenou-xrysostomou-v-sto-iero-koinovio-tou-osiou-nikodimou?fbclid=IwAR2O5mdrUe0AuE9vYOO2ZVtkpLDKujmh5vKt91hQ33NOoLFvJYHXNwbZxKY

Související odkazy:

Smutná zpráva o blaženém zesnutí velkého řeckého starce Chrysostoma (Tsavdaridise)

Duchovní odkaz v Pánu zesnulého starce Chrysostoma (Tsavdaridise) je stále živý…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..