Vladyka Sáva Varšavský oslavil svůj církevní svátek a zástupce naší obce byl při tom…

Výraz oddané lásky a vděčnosti velkému pastýři
Polské pravoslavné církve

V pátek 25. ledna, v den církevního svátku svatého Sávy, arcibiskupa srbského, po němž je pojmenován Jeho Blaženost Sáva, metropolita Varšavský a celého Polska, proběhly společné oslavy, kterých se účastnil také zástupce naší místní církve v osobě vladyky šumperského Izaiáše a duchovního správce brněnské farnosti otce Jozefa Fejsaka, kteří byli také pozváni.

Oficiální komuniké:

Slavnostního shromáždění se zúčastnili hierarchové jak z Polské pravoslavné církve, tak i vladyka Alexandr, arcibiskup Gorodnický, z Ukrajinské pravoslavné církve Moskevského patriarchátu a spolu s ním také vladyka Izaiáš, biskup šumperský jako představitel Pravoslavné církve v českých zemích a na Slovensku.

Po skončení svaté liturgie, jíž se účastnilo velké množství věřících a duchovních z celého Polska, dále zástupci polské vlády, parlamentu a velvyslanci Řecka a Kypru, pronesl pozdravné blahopřání vladyka Abel, arcibiskup Lublinský a Chelmský, jenž vřelými slovy pozdravil představitele Polské pravoslavné církve se svátkem a za vší plnost pravoslavných křesťanů v Polsku popřál vladykovi Sávovi „Mnohá a blahá léta“!

Varšavský metropolita Sáva s velkým dojetím poděkoval všem účastníkům a přítomným, kteří se kvůli němu shromáždili v Metropolitní katedrále svaté Marie z Magdaly ve Varšavě, aby mu svou přítomností vyjádřili svou oddanou lásku.

Zvláště poděkoval hierarchům z Ukrajiny a z České republiky a zdůraznil, že: „Společná oslava svaté Božské liturgie je praktickou ukázkou a potvrzením všepravoslavné jednoty, kterou naše Pravoslaví v dnešních dnech potřebuje obzvláště.“

Převzato z těchto zdrojů:

https://www.romfea.gr/epikairotita-xronika/26636-lampra-ta-onomastiria-tou-polonias-sabba-foto

http://www.orthodox.pl/dzien-imienin-jego-eminencji-metropolity-sawy/

Připravil MD

Stručná zpráva zveřejněna rovněž na webové stránce „Pravoslavní Řekové v Brně“:

https://www.facebook.com/groups/1766389510138999/permalink/1911491705628778/

Fotogalerie: (Jarosław Charkiewicz)

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..