Tajemstvím opředený dopis sv. Serafíma Sarovského caru Mikulášovi…

Velké proroctví sv. Serafíma Sarovského a jeho dopis adresovaný carovi, který ho přijde uprostřed
letní Paschy oslavit

Svatý Serafím Sarovský prorokoval jasnými slovy o tragickém osudu, který Bůh předurčil pro cara, který bude přítomen v Sárově při „slavnosti víry“, až bude slavena „Pascha“ uprostřed léta (jednalo se o proroctví týkající se kanonizace sv. Serafíma Sarovského, k níž došlo v létě roku 1903 za přímé účasti cara Mikuláše II.).

Podle jeho proroctví, pokud by ruský lid činil pokání, Bůh by se nad ním ještě smiloval, ale nejprve by (Bůh) na čas umožnil vítězství „bezprávných mužů“ (tj. bolševiků): a car by byl svržen a zabit, aby ruský lid pochopil a uvědomil si, jaký život byl pod vládou cara, Božím pomazaným, a jaký pod vládou lidí, kteří pošlapali Boží zákon a zneuctili ho.

Svatý Serafím Sarovský napsal na základě Božího osvícení vlastnoruční dopis carovi, aby za ním přijel do Sárova a Divějeva. Tento dopis svěřil svému příteli Motovilovovi, který jej předal matce představené Marii, která ho následně a osobně předala caru Mikulášovi II. při jeho přítomnosti v Divějevu dne 20. července roku 1903, kam car přijel při příležitosti slavné kanonizace Sarovského divotvůrce.

To, co bylo v dopise napsáno, zůstává tajemstvím, ale lze předpokládat, že svatý starec Serafím svým prorockým zrakem uviděl vše, co se mělo stát, a tímto způsobem varoval ruský věřící lid před děsivými událostmi, které měly zanedlouho přijít.

Zdroj:

Abbot Seraphim, Peking, 1920, in Orthodox Russia, 1981, No.1.

„Cara, který mne proslaví, Bůh proslaví.“ (Sv. Serafim Sarovský)

 

Další užitečné odkazy:

https://www.geopolitica.ru/en/article/1916-2016-today-tsar-nicholas-ii-says-i-will-glorify-those-who-glorify-me

The prophetic letter of St. Seraphim for to St.Tsar Martyr Nicholas II of Russia

http://www.serfes.org/royal/saintscanonized.htm

http://www.serfes.org/royal/propheciesoftsar.htm

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..