Svatý Nikolaj Žičský poodhaluje příčiny našeho pádu a vede nás do srdce, do místa setkání s Bohem!

„A tam je Král, a tam je i Jeho Království.“

Svatý Nikolaj Žičský (Velimirović)

„Hřích svázal křídla Adama a jeho potomků, takže se všichni odvrátili od Boha, jsouce zaslepeni stejnou hlínou, z níž byli učiněni.

Kristus, první Adam a první Člověk, Prvorozený všeho stvoření, byl První, kdo vystoupil s duchovními křídly do Nebe, na Trůn věčné slávy a moci.

Kristus se vydal cestou do nebe a otevřel všechny jeho brány věřícím, kteří mají vlastní duchovní křídla, a jako orel otevírá cestu supům, jako vlaštovka, která letí první, ukazuje hejnu cestu a neutralizuje odpor vzduchu.

Pokání je semeno a odpuštění je ovoce. Na semínku, které nemůže plodit, není nic obdivuhodného. Žádné pokání nemá cenu bez odpuštění!

Veškerá naše naděje je v našem Pánu a Bohu. Všechen lid musí činit pokání za hřích, krádeže, neshody a spory a prosit Boha o odpuštění a milosrdenství.

My poutníci tohoto světa nejsme na své cestě sami. Bůh a celá nebeská armáda jsou s námi. Bůh vede svět a řídí lidský život. Bůh jedná nekonečnými způsoby, aby přivedl lidi blízko k sobě, blízko k Pravdě, blízko k jejich Spáse.

Abychom unikli z cizí země a našli svou pravou vlast, kde se přímo setkáme s Bohem, musíme vstoupit do sebe, do svého srdce.

A tam je Král, a tam je i Jeho Království.“

připravil Michal Dvořáček

Zdroj: Το μέγα Γεροντικόν

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..