Otevřený dopis věřících Řecké obce Brno na podporu otce Jozefa

Věřící a členové Řecké obce Brno vyjadřují svou upřímnou a oddanou podporu duchovnímu správci
brněnské farnosti

Rádi bychom na tomto místě uveřejnili další z řady přicházejících prohlášení a výrazů podpory našemu duchovnímu správci, otci Jozefovi, které jsou shromažďovány na vícero úrovních.

V tuto chvíli je možné podepsat jak tištěnou petici věřících PCO v Brně, určenou pro Arcibiskupa Simeona, jež je fyzicky k dispozici v Pravoslavném chrámu sv. Václava v Brně pod Špilberkem, tak i elektronickou formu petice, kterou mohou podepsat věřící a přátelé naší farnosti, kteří se v tuto chvíli nacházejí mimo Brno anebo dokonce v zahraničí.

Těmito peticemi a prohlášeními dáváme najevo svůj postoj, lásku k našemu dobrému pastýři, projevujeme své přesvědčení a víru v nepřekonatelnou autoritu naší Církve, Jejíž Hlavou je sám Pán a Jejímž Tělem jsou všichni věřící, to jest „hlas lidu, hlas Boží“.

My, věřící Jedné, svaté, všeobecné a apoštolské Církve, dobře víme, že ti, kteří chtějí žíti duchovně, budou zakoušet protivenství, zcela v souladu s novozákonními Blahoslavenstvími…

„Blahoslavení, kteří protivenství trpí pro spravedlnost, neboť jejich jest království nebeské. Blahoslavení budete, když vám zlořečiti budou a protivenství činiti a mluviti všecko zlé o vás, lhouce pro mne. Radujte se a veselte se, neboť odplata vaše hojná jest v nebesích.“ (Mt 5,3-11)

Zde se nicméně zastáváme nespravedlivě odvolaného člověka. A proto musíme pozdvihnout svůj hlas mírného protestu. To je naše plně křesťanská povinnost, jež svědčí o naplnění evangelního principu lásky k našemu bližnímu.

A nyní již předkládáme Vaší pozornosti tento dnešní krásný příklad oddané lásky a úcty našich řeckých přátel, který velmi výstižně a od srdce vyjádřila paní Afroditi Alexandridu, předsedkyně Řecké obce v Brně.

Děkujeme jí i všem řeckým přátelům, kterým přejeme „Mnohá a blahá léta“ ve zdraví a spokojenosti.

Χρόνια σας πολλά και ευλογημένα!

Uloženo v pdf:

Otevřený dopis věřících Řecké obce Brno na podporu otce Jozefa Fejsaka

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..