Otec svým dětem poradil, aby se vždy před ikonou Bohorodice poklonily…

Dimitrios Panagopoulos

Proslulý pravoslavný kazatel

Moudrý otec z jedné řecké vesnice umístil ikonu Přesvaté Bohorodice a Panny Marie do hlavní síně svého domu a nabádal obě své děti, kdykoli půjdou ven anebo se budou vracet zpět domů, aby se před ikonou Panagie poklonily.

A děti vždy věrně zachovávaly otcovy rady.

Jednoho dne, když se tito sourozenci vraceli ze školy, uviděli mnoho svých spolužáků shromážděných na dřevěném mostě, jak tam sledují shora se řítící vody potoka, který protékal pod mostem. A přidali se k nim.

V jednu chvíli rozpohybovaly děti úmyslně most, takže se začal hýbat z jedné strany na druhou, neboť se tímto způsobem chtěly po svém zabavit.

Co se však nestalo! Most pod tímto tlakem nevydržel, povolil a zřítil se dolů, do vod potoka.

Všechny děti spadly dolů do vody a tam se bohužel utopily, kromě těch dvou bratrů! Tato událost jako blesk zasáhla svou tragičností a zármutkem celou vesnici. Oba výše zmínění bratři se zachránili díky kmeni stromu, který ležel na okraji potoka, na němž se zachytili a vydrželi zde, než přišla pomoc.

Mnoho matek, které přišly o své vlastní děti, se pak chtělo zachráněných dětí zeptat, co přesně se tehdy stalo a jak to, že se zachránily, zatímco ostatní děti se utopily.

Když se jich matky ptaly, ti dva bratři řekli, že když byli ve vodě, zjevila se nějaká paní, která se podivuhodně podobá ikoně Panagie, kterou mají doma, v hlavní síni svého domu, a která je v tu chvíli přidržela u kmene stromu a řekla jim:

– Držte se zde a vydržte! Za chvíli vás vesničané přijdou zachránit.

Kazatel Dimitrios Panagopoulos

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..