Hrubá síla a násilnosti Izaiáše, Moravského a Kuchty opět dokonaly dílo zkázy. Další moravský chrám napaden!

Hodonínská obec se dnes stala terčem hrubého útoku ze strany vikárního biskupa a jeho pochopů!

 

Jsme si vědomi toho, že podobné výjevy hrubého násilí, k nimž došlo právě dnes v hodonínské pravoslavné farnosti na Jižní Moravě, o níž v posledních letech pečuje jako její duchovní pastýř otec Matfej Vavro, nejsou běžným obrázkem z nedělních bohoslužeb v tomto městě. Opravdu je to něco zcela mimořádného a nutno říci pro běžného věřícího nepřijatelného. A přece se něco takového stalo, a začíná se dít v naší nebohé eparchii stále častěji.

K čemu vlastně v hodonínské farnosti a její hřbitovní kapli sv. Metoděje dnes (15. května 2022) o Neděli uzdravení mrtvicí raněného došlo?

Za bílého dne, navíc v den nedělní, byla hodonínská obec bez upozornění přepadena trojící duchovních osob: (vikářem) Izaiášem, (knězem) Moravským a (knězem) Kuchtou, kteří se chtěli zmocnit hodonínské hřbitovní kaple, kde již dlouhé roky koná bohoslužby otec Matfej Vavro spolu se svou rodinou a místními farníky.

Bez ohledu na přítomnost malých dětí (otec Matfej má 8 dětí), žen a věřících výše uvedení duchovní obestoupili otce Matfeje a znemožnili dalším věřícím vejít do chrámu, aby nemohli být svědky jejich zločinu. Vytrhli otci Matfejovi z ruky osobní tašku s bohoslužebným vybavením a posvátným antiminsem. Poté mu vikární biskup Izaiáš neomaleně strčil ruku do kapsy a pokusil se mu násilně vytrhnout klíče od chrámu.

 

Přivolána musela být i městská policie.

Jelikož je chrám majetkem města Hodonín, otec Matfej s věřícími požádal Policii, aby chrám uzavřela a klíče ponechala do vyřešení celého sporu u sebe.

Obzvláště agresivní byl mladý kněz Moravský, který otci Matfejovi hrozil fyzickým napadením.

Prosíme všechny věřící, aby se usilovně modlili za naši bratrskou hodonínskou obec a jejího představeného, které stihl podobný osud jako otce Jozefa a naši brněnskou farnost. Kdo ví, kdo se stane terčem dalšího násilného útoku ze strany agresivního vedení OBE příště?

Prosme Boha o smilování a naučme se odpouštět i těm, kdož nás nenávidí… Bůh vše vidí a slyší. Bůh nejlépe sám vynese svůj soud.

Jak je vidět, nechvalně proslulé trio Slaninka, Moravský a Kuchta nepochopilo evangelní poselství Pána Ježíše Krista, a místo duchovního „úsilí“ volili skutečné a hrubé „násilí“ (srov. Mt 11,12), jímž se pokoušeli zmocnit nebeského království, resp. uzurpovat moc ještě zde na zemi a ovládnout další církevní majetek.

Jak dlouho bude ještě svaté Pravoslaví v pohoršení od podobných lidí?

Všechna videa byla natočena při dnešním násilném přebírání chrámu sv. Metoděje v Hodoníně členy místní farnosti:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..