Den pravoslavné rodiny potvrdil ducha ryzího bratrství a krásného přátelství mezi našimi věřícími!

Ani dětem ani dospělým se nechtělo jít domů.
A to je dobrá pochvala všem organizátorům!

Tak by se dala v kostce zhodnotit letošní brněnská
pravoslavná akce v Mariánském údolí!

V neděli 14. června, krátce po řadě velkých církevních svátků, kterých se opět mohla účastnit naše místní pravoslavná farnost v hojném počtu, jsme mohli zorganizovat i tolik oblíbený „Den pravoslavné rodiny“.

Organizátoři dokázali během krátké doby připravit vše nezbytné, a tak i s požehnáním otce Jozefa mohlo začít příjemné a rodinně zaměřené odpoledne v Mariánském údolí v Brně v Líšni, jehož průběh nepřekazily ani občasné dešťové přeháňky.

Po skončení svaté liturgie se všichni pozvaní shromáždili v Restauraci „Eldorádo“, v jejíž prostorách jsme po společné modlitbě a požehnání zasedli k výtečně lahodnému „gulášku“ s cibulí, následovaným něčím sladkým na zub, přičemž nechybělo ani obligátní pivo a limo.

Jakmile jsme všichni nepatrně vytrávili, začala v našich žilách náhle proudit sportovní krev, a tak jsme téměř jedním hlasem a jedním dechem vyrazili na sportovní hřiště, kde nás čekala nekonečná klání v plážovém volejbale a ve fotbale, které patřily k těm nejsledovanějším sportovním duelům dnešního odpoledne.

Zkrátka nepřišly ani ti nejmenší, kterým patřily místní trampolíny, houpačky a točící se kolotoče. Nejmenší ratolesti se pohybovaly ve voňavé trávě po svých čtyřech, bedlivě sledováni starostlivými tatínky, neboť maminky měly za úkol fandit svým starším dětem.

Během tohoto nekonečného odpoledne jsme opět lépe poznali jeden druhého a mnohdy také sami sebe.

Děkujeme našim duchovním otcům, dále organizátorům letošního „Dne pravoslavné rodiny“ i všem dalším podporovatelům z řad našich věřících, kteří se zasloužili o zdárný průběh celé tak dobře vydařené akce.

Není třeba připomínat, že tato akce se stala kultovní událostí naší farnosti již nyní a že nebude třeba nikoho dvakrát přemlouvat, aby se další rok, dá-li Bůh, konala v červnu v minimálně stejně tak hojném počtu znovu.

Chvála Bohu za vše!

Fotogalerie: (Děkujeme Táničce Fejsakové!)

Fotogalerie z letošní akce (2020):

Aktualita ze stejné akce z roku 2019:

Den pravoslavné rodiny přinesl radost, sport a zábavu nejen našim nejmenším!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..