„Čekám na tebe v Samtavro.“

(Ruskojazyčný) film o starci Gabrielu (Urgebadze)

Autor: Konstantin Tsertsvadze

Při příležitosti výročí narození svatého starce Gabriela (Urgebadze) byl širší pravoslavné veřejnosti v Rusku v srpnu tohoto roku představen nový film o tomto novém, všeobecně uznávaném a milovaném gruzínském starci s názvem: „Čekám na tebe v Samtavro“.

Požehnání Jeho Svatosti a Blaženosti Patriarchy celé Gruzie Eliáše II., dva roky práce na natáčení, modlitby, moře zázraků, slz, radosti, návštěva čtyř zemí a mnoha měst, usmívající se tvář našeho starce Gabriela, jeho bezprostřední přítomnost a pomoc…, to vše je základem a osnovou tohoto filmu.

Autor filmu, Konstantin Tsertsvadze, se svěřil o tom, že jen popis zázraků, které se udály během samotného natáčení tohoto filmu, by zabralo několik stran knihy.

Ve filmu ve formě dokumentu lze zahlédnout nejen autentické nahrávky ještě živého starce Gabriela, novodobého „vyznavače“ a „blázna pro Krista“, ale je možné vyslechnout také svědectví desítek očitých svědků, lidí, mnichů, mnišek, biskupů, ale i laiků, kteří starce osobně znali.

Nade všemi vystupuje svědectví sestry starce Gabriela, „Džuliety“, která o svém bratru hovoří s nesmírnou úctou a posvátnou bázní, a odhaluje některé obzvláště osobní události ze života tohoto světce.

Starec Gabriel se ještě za svého života zapsal do životů tisíců věřících, a po svém blaženém zesnutí nadále projevuje svou blahodatnou pomoc těm, kteří se k němu s modlitbou a vírou utíkají.

Ctihodný otče a starče Gabrieli, pros Boha také o nás!¨

Připravil MD

Zdroj:

«Я жду вас в Самтавро…». Фильм о старце Гаврииле (Ургебадзе). Константин Церцвадзе

https://pravoslavie.ru/123325.html

Odkaz na film o svatém Gabrielovi Urgebadze:

Užitečné odkazy z dílny PCO v Brně:

„Bůh nepřijímá prázdná slova. Bůh miluje skutky. Dobré skutky – to je láska.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..