Aktuální sdělení o krajně přelomových krocích OBE a informaci Ministerstva kultury ČR

Vedení OBE se nezastavilo před ničím, obešlo Ústavu, nerespektovalo mínění Vás, věřících PCO v Brně, prosadilo si sporného biskupa Izaiáše jako „nového“ duchovního správce naší obce, a tímto se vedení Eparchie domnívá, že může v naší Církvi nastolit tolik potřebný mír…

Opak je pravdou.

Svým krokem vedení OBE jen utvrdilo všechny naše věřící o absenci jakékoli církevnosti a velké pýše,
která u Boha není přijímána!

Drazí bratři a sestry v Kristu,

Milí věřící PCO v Brně,

Podle posledních zpráv, které jsme obdrželi přímo od Ministerstva kultury ČR, musíme s politováním konstatovat, že Konkurzní řízení OBE, vyhlášené navzdory řádnému ústavnímu postupu, zvolilo za nového duchovního správce naší obce „opět“, a „opět zcela v rozporu“ s ústavním pořádkem naší místní Pravoslavné církve, vladyku Izaiáše.

Jde o čerstvou informaci přímo od Ministerstva kultury.

Naše obec byla vyzvána k doplnění případných připomínek či námitek k obsazení tohoto místa, což také včas a věcně učiníme.

Citujeme:

„Zároveň si Vás dovolujeme vyzvat, jakožto osobu přímo dotčenou změnou v obsazení místa duchovního správce Pravoslavné církevní obce v Brně, K PŘÍPADNÝM PŘIPOMÍNKÁM ČI NÁMITKÁM K OBSAZENÍ TOHOTO MÍSTA THDR. IGOREM IZAIÁŠEM SLANINKOU, který byl vybrán v řádném konkursním řízení a poté ustanoven panem arcibiskupem Simeonem. Případné připomínky či námitky pošlete prosím ve lhůtě do 19. listopadu 2021. Po marném uplynutí této lhůty bude vítěz konkurzního řízení zapsán do Rejstříku evidovaných právnických osob.“

Nadále tedy dochází k nestandardnímu výkladu naší Ústavy, k jejímu obcházení a koneckonců i k tvrdému prosazování osoby duchovního správce ze strany Eparchiálního úřadu OBE, tj. osoby správce, který nejen, že není v naší farnosti vítán, nýbrž nebyl a nikdy nebude zvolen „po dohodě s naší obcí“, jak garantuje čl. 9 naší Ústavy.

Jedinou naší nadějí, kromě modliteb a vzývání pomoci Svaté, jednobytné a nerozdílné Trojice, Otce i Syna i Svatého Ducha, je v tuto chvíli účast nás, věrných synů a dcer naší Pravoslavné církevní obce v Brně, Vás všech, věrných věřících, na Mimořádném farním shromáždění, které proběhne již tuto neděli 14.11.2021 hned po svaté liturgii, a to přímo v chrámu sv. Václava.

Žádáme o co možná nejhojnější účast na mimořádně důležitém zasedání nejvyššího správního orgánu naší farnosti, kterým je „Shromáždění církevní obce“.

PCO v Brně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..