Věřícím brněnské pravoslavné farnosti bylo zabráněno ve vstupu do jejich vlastního chrámu!

Brněnská pravoslavná obec nadále žije, a bude s Boží pomocí žít i nadále!

Nikdy se nevzdáme duchovního dědictví našich předků a výsledků naší práce, úspor a obětí!

Náš milovaný chrám sv. Václava nikdy neopustíme, byť byl před námi dočasně uzamčen!

Dnes, ve středu 25. srpna 2021, jsme byli informováni, že z důvodu změny nového statutáře (vladyky Izaiáše) byla Olomoucko-brněnská eparchie nucena chrám převzít a vyměnit zámky.

Tuto zprávu obdrželi naši duchovní otcové na e-mail ve chvíli, když již probíhalo násilné převzetí našeho pravoslavného chrámu.

Otci Jozefovi po příchodu ke chrámu nebylo již dovoleno do chrámu ani vstoupit. U chrámu již čekal vladyka Izaiáš s několika duchovními a zaměstnanci Eparchie.

Farní rada Pravoslavné církevní obce v Brně nemění nic na svém pevném rozhodnutí a prohlášení, které dosud učinila. Nesouhlasíme jak s odvoláním našeho duchovního správce, tak s jeho výpovědí, ale ani s dnešním nezákonným převzetím chrámu.

Našim duchovním otcům bylo tímto nezákonně zabráněno ve výkonu práce a duchovenské služby a věřícím v přístupu do chrámu, který je majetkem naší církevní obce.

Další zprávy budou zveřejněny v následujících dnech.

Všechny věřící prosíme o usilovné modlitby a zachování věrnosti svatému Pravoslaví, podle jehož principů je nepřijatelné chrámy zabírat a před věřícími zavírat, nýbrž je budovat, krášlit a chránit.

Pozvánka k bohoslužbám pro nadcházející svátek Zesnutí Přesvaté Bohorodice:

Tuto sobotu i neděli se bude konat svatá liturgie vždy od 9:00
před chrámem svatého Václava.

Všichni jste srdečně zváni!

Přesvatá Bohorodice, spasiž nás a pomáhej nám!

komentářů 5

  1. Even though I am not a practicing Christian these news are very sad and disappointing as I have fond memories of attending here with my Russian Orthodox father during the II World War years in the 1940s.

    1. Yes, these news bring sorrow and confusion to our hearts, but we strongly hope for the best, and that our Lord, the righteous Steerman, will lead us out of this storm to peaceful waters…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..