„V blaženém spánku dej odpočinutí věčné zemřelému a světlo věčné ať mu svítí.“

Poslední rozloučení se vzácným člověkem

V těchto dnech nás opustil vzácný člověk, pan doc. PhDr. Aleš Brandner, CSc., emeritní docent Masarykovy univerzity a současně emeritní člen Ústavu slavistiky Filozofické fakulty.

V docentu Aleši Brandnerovi ztrácí Ústav slavistiky, Filozofická fakulta a Masarykova univerzita vědce a oblíbeného vysokoškolského pedagoga, lingvistu, rusistu, filologa, který se po několik desetiletí podílel na formování české rusistiky a slavistiky, odborníka, jenž svůj aktivní život zasvětil Masarykově univerzitě.

Docent Aleš Brandner se jako filolog, rusista a slavista zabýval hláskoslovím, morfologií, lexikografií a vývojem jazyka; je autorem, spoluautorem a editorem řady studií, učebních textů, slovníku a dalších publikací uveřejněných u nás i v zahraničí. Jeho osobnost zůstane zachována v paměti stovek studentek a studentů slavistických i jiných oborů.

Jako jeho duchovní přátelé z Pravoslavné církevní obce chceme vyjádřit, že jsme ho měli rádi, vzpomínáme na řadu krásných obohacujících setkání s ním a děkujeme za ně. Jeho podstatou bylo žít Boží láskou a lidskou láskou – tyto dvě lásky se také setkávaly v jeho srdci.

„V blaženém spánku dej odpočinutí věčné zemřelému a světlo věčné ať mu svítí.“

Své duchovní pouto a lidskou blízkost chceme vyjádřit modlitbou.

Se zesnulým se rozloučíme ve čtvrtek 10. 3. 2022 ve 14:45 hodin v obřadní síni krematoria města Brna, Jihlavská 1.

Příspěvek pro PCO v Brně připravila PhDr. Taťána Juříčková, Ph.D.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..