Také pravoslavní ve Žďáře n. Sázavou se dočkají svaté Paschy

Misijní dílo a péče pastýřů a věřících, ať již kdysi mezi pohany a mezi nevěřícími, nebo realizované dnes uvnitř naší svaté Církve, vždy mělo a nadále má velký  význam. Je neocenitelným darem a službou dnešnímu člověku, který často žije v nevědomosti a bez živého vztahu a společenství s Tělem Kristovým.

Sv. Jan Zlatoústý, arcibiskup konstantinopolský, který byl jinak oslavován a ctěn jako „apoštol-misionář s horlivostí pro celou ekuménu“, nepřestal misijně působit dokonce ani tehdy, když byl pronásledován od vlastních bratří a nacházel se ve vyhnanství.

Podobně i dnes je třeba podobně zapálených a horlivých misionářů, kteří pracují pro blaho svých bratří a ke slávě naší svaté Církve.

Také otec Jozef Fejsak, duchovní správce brněnské farnosti a současně okružní protopresbyter, se v poslední době věnuje spolu se svými nejbližšími spolupracovníky rozvoji farního a duchovního života ve Žďáře n. Sázavou, kde jeho přispěním vzniká místní obec, a její věřící, shromážděni okolo chrámu Sv. Trojice, zapůjčeném ŘK církví, se mohou společně účastnit posvátných bohoslužeb a obřadů tak, jak je zná Pravoslavná církev.

Díky tomuto úsilí mohli místní pravoslavní křesťané v tomto městě prožít nejen svátky předešlých nedělí velkopostních, ale chystají se také k oslavě „svátku všech svátků“, ke svaté Pasše, kterou oslaví v postupně se rodící farní obci.

Informace pro věřící žďárské obce:

Bohoslužby v den svaté Paschy se uskuteční v 5:30 (svatá liturgie) a v 7:00 (svěcení Paschy čili paschálních pokrmů).

Přejeme všem našim bratrům a sestrám v Kristu, kteří jsou nejen ve Žďáře, nýbrž i v ostatních městech a obcích, požehnané svátky Pánova Vzkříšení.

Požehnanou Paschu!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..