Správní orgán (MK ČR) rozhodl, že duchovním správcem PCO v Brně se stane ten, který se jí snaží již téměř rok násilně zmocnit!

Vikární biskup Izaiáš se opět pokouší zmocnit
naší farnosti

Mimořádná zpráva věřícím PCO v Brně!

Správní orgán (MK ČR) rozhodl, že duchovním správcem PCO v Brně se stane ten, který se jí snaží již téměř rok násilně zmocnit!

Správní orgán (MK ČR) naší církevní obci v těchto dnech oznámil, že i navzdory přezkumu konkurzního řízení OBE, který jsme iniciovali, provede v Rejstříku evidovaných právnických osob zápis ThDr. Igora Izaiáše Slaninky podle návrhu arcibiskupa Simeona jako duchovního správce Pravoslavné církevní obce v Brně.

Pravoslavná církevní obec se bude proti tomuto postupu nadále bránit, aby v konečném důsledku zabránila vikárnímu biskupovi Izaiášovi ve vstupu do chrámu i farnosti, neboť se o něj pokoušel podvodným způsobem již vícekrát.

Postup vikárního biskupa Izaiáše je navíc v příkrém rozporu s nedávným Usnesením Posvátného synodu naší místní Církve.

Toto jednání osob ve vedení OBE považujeme za vůči naší farnosti likvidační, krajně nepřátelské a mimořádně protivící se duchu církevnosti, neboť každý dobrý pastýř vchází ke svému stádci dveřmi, ale ten, „kdo nevchází do ovčince dveřmi, ale přelézá ohradu, je zloděj a lupič“ (Jn 10,1).

Vy, drazí věřící, jste sami pochopili a poznali, kdo je v naší farnosti dobrým pastýřem, a celé poslední roky jste ho věrně následovali, protože on Vám všem ukazoval ryzí a pravdivou cestu ke Spasiteli…

„Já jsem dobrý pastýř. Dobrý pastýř položí svůj život za ovce. Ten, kdo není pastýř, kdo pracuje jen za mzdu a ovce nejsou jeho vlastní, opouští je a utíká, když vidí, že se blíží vlk. A vlk ovce trhá a rozhání. Tomu, kdo je najat za mzdu, na nich nezáleží. Já jsem dobrý pastýř; znám své ovce a ony znají mne…“ (Jn 10, 11-14)

Drazí věřící, připravme se na těžkou zkoušku!

Nevydávejme náš svatý chrám do rukou těch, kteří se ho chtějí zmocnit pro zisk, a nikoli z lásky k nám, prostým věřícím.

Už jsme se jednou vyjádřili v tom smyslu, že Farní shromáždění, které se konalo 14.11. v našem chrámu sv. Václava v Brně, považujeme za manifest skutečných věřících skutečné farnosti, jehož účastníci jsou dobří pravoslavní křesťané a žádní vzbouřenci, za jaké nás lživě nazvali.

Jako účastníci tohoto Farního shromáždění jsme vyjádřili všeobecnou jednomyslnost v tom, aby se naším správcem nestala kontroverzní postava vladyky Izaiáše (THDR. IGORA IZAIÁŠE SLANINKY), pomocného biskupa šumperského, který nemá k farnosti naprosto žádný vztah, a navíc se jí pokusil již podruhé podvodně zmocnit.

Zůstaňme jednotní a braňme nám generacemi našich předků svěřené hodnoty!

Na přímluvy Přesvaté Bohorodice, svatého Archanděla Michaela i všech svatých…

Bůh nám pomáhej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..