Kněz Miroslav (Rafael) Moravský zastrašoval a pokusil se nezákonně vystěhovat ukrajinské uprchlíky ubytované ve Farním domě PCO v Brně!

Nelidské, nekřesťanské, ba přímo barbarské chování zástupce OBE na půdě naší farnosti nelze nijak ospravedlnit!

Kněz Rafael Moravský, který se již v minulosti pokusil o nezákonné a násilné vniknutí do našeho farního domu na Úvoze a který nechvalně proslul xenofobní rétorikou při násilném přebírání chrámu sv. Václava, se ve včerejších večerních hodinách pokusil podvodem vystěhovat vystrašené obyvatele – ukrajinské válečné uprchlíky – z bytů ve Farním domě PCO v Brně, které byly v souladu se včerejším oficiálním oznámením Farní rady PCO v Brně poskytnuty válečným uprchlíkům z Ukrajiny.

Nejenže kněz Moravský porušil domovní svobodu a pronikl až do bytu jedné ze zde ubytovaných rodin (a pokoušel se o totéž i u dalších), nejenže vstoupil do bytu a neoprávněně žádal, aby tato rodina okamžitě opustila tento bytový prostor, ale byl i natolik drzý, že za chvíli přišel i s Policií ČR, pomocí níž se chtěl pokusit nebohé a zcela vystrašené obyvatele těchto nájemních bytů vyhodit na ulici. Mezi těmito lidmi jsou lidé staršího věku, lidé nemocní a také sirotci.

Dokonce jim sdělil, že „pro ně najde jiné ubytování mimo Brno“ a že se mají připravit k okamžitému dnešnímu převozu na jiné místo, protože v tomto domě „má bydlet on s rodinou“.

Kněz Moravský, jednající pravděpodobně na popud svého vikárního biskupa, nebo přinejmenším s jeho vědomím a schválením, pod záminkou jakési své nájemní smlouvy (která je s ohledem na původní stále platné nájemní smlouvy nicotná, resp. irelevantní), se snažil podvést trpící ukrajinské rodiny, aby dosáhl svého sobeckého cíle. Jeho jednání je nelidské, nekřesťanské, barbarské a mj. také podle všeho šlo o trestný čin, navíc za nouzového stavu a vůči ukrajinským uprchlíkům.

Když později přišel kněz Moravský s Policií, neměl u sebe už žádného tlumočníka, který by mohl ukrajinským občanům přeložit, o čem je řeč a co po nich tento kněz za pomoci Policie požaduje.

Policie ČR, kterou Moravský podle všeho uvedl do omylu, pochopitelně odmítla napomáhat ve vystěhování uprchlíků a vůbec v jakýchkoli záměrech Moravského.

Jen na vysvětlenou uveďme, že ani kněz Moravský ani kdokoli jiný nemá právo vstupovat do bytu, k němuž je sepsána řádná nájemní smlouva. V této věci může rozhodnout pouze soud.

Jen považte, drazí věřící, jak se chová nelegitimní vedení a správa naší farnosti, zastupovaná lidmi jako je kněz Moravský a vikární biskup Izaiáš, a s jakou nelidskostí a agresivitou se snaží za každou cenu zmocnit majetku naší farnosti, a to dokonce na úkor nešťastných a trpících uprchlíků z Ukrajiny, kterým náš stát, úřady a instituce projevují tu nejvyšší možnou pomoc a podporu.

Xenofobii kněze Moravského a vedení OBE se lidé z naší eparchie snaží maskovat za líbivé řeči, ale jejich skutky svědčí o opaku. Jejich protiprávní konání (ba trestnou činnost) tudíž nelze v žádném případě tolerovat.

Zvažujeme podání trestního oznámení.

Michal Dvořáček

člen Pravoslavné církevní obce v Brně jménem věřících a Farní rady

 

Poznámka:

Stručná zpráva o této události byla zaslána na vědomí primátorky města Brna, Policie Brno, Ministerstva vnitra a Ministerstva kultury.

 

Odkaz na dříve zveřejněné zprávy PCO v Brně:

Další otevřený útok a násilné převzetí kontroly nad Farním domem naší farnosti!

Náš zápas za pravdu pokračuje. Nikdy neskončí…

Brněnská pravoslavná církevní obec „bojující“ a „stojící za pravdou“!

Doufá duše naše v Hospodina, dnem i nocí očekává na Jeho svaté slovo!

Divuplný svátek divuplného světce, pod jehož nebeskou záštitou jsme v Brně prožili svatou liturgii!

Vaše Blaženosti, prosíme, abyste vyslechl hlas brněnských věřících!

Odvolání otce prot. Jozefa Fejsaka k Posvátnému synodu ze dne 13.12.2021

Vedení OBE na svých stránkách diskredituje svaté Pravoslaví, naši svatou víru, zbožnost a hanlivě se vyjadřuje o Vás, věřících!

Dění v Pravoslavné církevní obci v Brně očima legendy žurnalistiky!

Nedejme se udolat lží a manipulací, aneb vytrvejme v pravdě!

Před chrámem, nehledě na zimu a mráz, v nepřízni počasí i některých lidí…, avšak v duchu (Svatém) a v pravdě (Boží)!

Krev věřících a lživí duchovní!

BYLI JSME SVĚDKY HRUBÉHO CHOVÁNÍ PROTI OTCI JOZEFOVI A MODLÍCÍM SE VĚŘÍCÍM U NAŠEHO CHRÁMU!

 

 

komentáře 3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..