Zázrak ctihodného starce Efréma Arizonského

Svědectví o zázraku starce Efréma Arizonského
na palubě letadla

Před několika týdny, na počátku letošního roku (2. ledna 2021), sloužil otec archimandrita Andreas (Aleme) ze Svaté země v jedné kyperské farnosti, konkrétně v chrámu sv. Lazara na Kypru. Po svaté liturgii se obrátil k přítomným věřícím a hovořil o velkém starci současnosti – ctihodném Efrémovi Arizonském, kterého osobně poznal a k němuž chová velkou úctu…

Na závěr svého slova ho požádal jeden z přítomných věřících, aby vzpomněl na nedávný zázrak, který se udál 19. října roku 2017, kdy sám otec archimandrita Andreas odlétal z kyperské Larnaky do izraelské Haify a kdy se na palubě letadla udál velký zázrak, jehož byl očitým svědkem.

Tehdy se starec Efrém zjevil pilotovi, kterému v jeho těžké chvíli pomohl a udržel chod letadla bez přerušení, takže zabránil zcela jisté katastrofě, která by stála všechny cestující život.

Starec Efrém – jeden z posledních osvícených starců
Pravoslavné církve současnosti

K této události došlo 9. října 2017, kdy asi 10 minut před přistáním v Haifě začal let TUS-Airways vykazovat problémy s motorem. Kyperský pilot, Panagiotis, omdlel, ale později se probudil, když na svých rukách ucítil dotek dvou teplých rukou, které převzaly řízení letadla pod svou kontrolu.

Cestující byli do jednoho ve velké panice a všechny opanovala hrůza, až na archimandritu Andrease z Nazareta, který se tiše modlil modlitbu Ježíšovu se svými komboskini.

Nakonec letadlo bezpečně přistálo.

Pilot pak běžel za otcem Andreasem a zbožně mu políbil ruku, zatímco byl ještě značně otřesen po tom všem, co se s ním událo. Rychle se otce Andrease zeptal, kde je ten druhý kněz, který seděl vedle archimandrity Andrease. Ten však prohlásil, že vedle něj nikdo neseděl.

„To není možné, za ruce mě držel malý, velmi hubený a bělovousý starec,“ trval na svém pilot. „To on nás zachránil.“

Archimandrita poté ukázal pilotovi fotografii starce Efréma Arizonského a ten, když fotku spatřil, zůstal ohromen, protože si uvědomil, že právě tento muž zachránil letadlo a všechny cestující na palubě od jisté záhuby.

Sláva Bohu za vše!

Doslov

Otec archim. Andreas pak ještě dodal, že když později hovořil s otci z Monastýru sv. Antonia v Arizoně a vyprávěl jim, co se událo, oni odvětili, že právě tehdy byl starec Efrém spolu s nimi v monastýru, a v konkrétní hodinu, kdy k události na palubě kyperského letu došlo, odešel na chvíli do své kelie, kde se po dobu půl hodiny intenzivně modlil…

Starec Efrém, který před rokem odešel v blaženém zesnutí ke svému Pánu a Spasiteli Ježíši Kristus, je nadále živý, přimlouvá se za každého z nás a pomáhá nám, a bude pomáhat až na věky věků, když se my budeme k tomuto svatému starci obracet ve svých modlitbách.

Amen!

Odkaz:

Další prameny:

https://orthochristian.com/107374.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..