„Věřím, Pane, a vyznávám, že Ty jsi vpravdě Kristus, Syn Boha živého…“

„A já jsem viděl, a svědectví jsem vydal, že on jest ten Syn Boží.“ (Jn 1,34)

Ano, Pane, věřím a vyznávám, že Ty jsi vpravdě Kristus, Který přišel na tento svět, abych mohl mít život věčný i já, nepatrný a nedokonalý služebník Boží!

Ano, Pane, věřím a vyznávám, že Ty jsi vpravdě Kristus, Který se na nás, nepatrné a nedokonalé, rozpomeneš ve svém Království, až přijdeš se svými Anděly soudit živé a mrtvé!

Ano, Pane, věřím a vyznávám, že Ty jsi vpravdě Kristus, náš Spasitel plný božského milosrdenství!

Ano, Pane, věřím a vyznávám, že Ty jsi vpravdě Kristus, Kterého uvidí všichni, kteří očistí svá srdce a promění své smysly ještě během tohoto pozemského života!

Ano, Pane, věřím a vyznávám, že Ty jsi vpravdě Kristus, Jehož pokoj trvá na věky a naplňuje nitro člověka pokojnou radostí, která nemá na tomto světě obdoby.

Ano, Pane, věřím a vyznávám, že Ty jsi vpravdě Kristus, Který k sobě pozveš všechny, kteří trpí pro spravedlnost, neboť jejich jest Království nebeské!

Ano, Pane, věřím a vyznávám, že Ty jsi vpravdě Kristus, Který shlédne na všechny, kteří zlořečeni jsou zde na zemi a kteří trpí protivenství pro Tvé jméno!

Ano, Pane, věřím a vyznávám, že Ty jsi vpravdě Kristus, Který rozveselíš a naplníš radostí všechny, kteří svoji odměnu shromáždili v nebesích!

A proto se, Pane, raduji a veselím, „neboť Ty jsi vstoupil v jesle mé nerozumné duše a v poskvrněné tělo mé“, „neboť Ty jsi neopovrhl vejít do domu Šimona malomocného a večeřeti s hříšníky“, „neboť ty jsi nezamítl ani hříšnici, podobnou mě, když přišla a dotkla se tebe“…

A proto přijmi i mě, Pane, nehodného a hříšného, „neboť přicházím k Tobě ne jako člověk, který Tebou pohrdá, Kristě Bože, ale jako ten, který doufá v nevýslovnou dobrotivost Tvou“.

Amen!

Michal Dvořáček

Za fotografie děkujeme br. Nikolajovi!

(Svatá liturgie v Chrámu Krista Spasitele, Brno, 20.11.2022)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..