V řeckém Nafpliu pokřtěn pravnuk svatého Lukáše, světitele Krymského!

Nově osvícený bratr Alexej, pravnuk
svatého Lukáše Krymského!

Do řecké oblasti Argolida, jejímž správním centrem je město Nafplio (řecky Ναύπλιο), zavítali nedávno příbuzní svatého Lukáše, světitele Krymského, aby si zblízka a na vlastní oči prohlédli chrám, který nechal ke cti svatého Lukáše postavit vladyka Nektarios Argolidský (Antonopoulos), a dále aby si prohlédli i město Nafplio.

Během svého pobytu se zúčastnili svaté liturgie v chrámu sv. Lukáše (Krymského) a zasadili dva stromy v prostorách před chrámem.

Už během předešlé návštěvy žádal bratr Alexej, pravnuk svatého Lukáše Krymského (narozen v Taškentu a žijící trvale v Belgii), aby byl pokřtěn.

Jeho Přeosvícenost metropolita argolidský Nektarios proto v těchto dnech vykonal svatou tajinu Křtu v chrámu Evangelistrias v Nafpliu. Při křtu mu asistoval duchovní správce farnosti otec Eleftherios Michos.

Kmotrem bratra Alexeje se stala jeho sestřenice a rovněž pravnučka svatého Lukáše Krymského – sestra Tatiana Vojno-Jaseněcká spolu se svým manželem Sergejem.

Nově „osvícený“ a značně dojatý bratr Alexej vyjádřil hlubokou vděčnost metropolitovi argolidskému za tento „velký dar“, který svatou tajinou Křtu nyní přijal.

Všichni přítomní srdečně poblahopřáli nově osvícenému a křest přijavšímu Alexejovi a popřáli mu, aby „důstojně kráčel v tomto svém velkém povolání na cestě Páně“.

Závěrem ještě uveďme jednu významnou skutečnost, a sice, že kmotra bratra Alexeje, sestra Tatiana Vojno-Jaseněcká, a současně pravnučka svatého Lukáše Krymského, byla učiněna hodnou přijmout svůj vlastní svatý křest z rukou samotného svatého biskupa Lukáše Krymského jen týden před jeho vlastním blaženým zesnutím (v roce 1961).

Sláva Bohu za vše!

Svatý světiteli Lukáši Krymský, pros Boha o nás!

Připravil a přeložil MD.

Internetový zdroj:

Ο Δισέγγονος του Αγ. Λουκά του Ιατρού βαπτίστηκε Ορθ. Χριστιανός στο Ναύπλιο!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..