Sláva Bohu za vše! Každoroční setkání pravoslavných rodin v Mariánském údolí v Brně se opět vydařilo!

P R A V O S L A V N Á 

N A D E  V Š E!

Někdo z přítomných podotkl, že právě sportem, příjemnou a rozumnou zábavou a fyzickou aktivitou utvrzuje se také duch přátelství, duch společenství, duch soudržnosti a obětavosti.

Nuže, právě takto, v duchu jednoty našeho církevního společenství v Brně, jsme dnes oslavili svátek svatého mučedníka Gorazda, biskupa českého a moravsko-slezského (4.9.), jehož památku jsme si dnes připomínali už během dopolední svaté liturgie.

Právě jemu a jeho svatému odkazu byl zasvěcen také dnešní „Den pravoslavné rodiny“ v Brně, který zorganizovala Brněnská pravoslavná církevní obec v čele s otcem Jozefem.

Byl to především otec Jozef, který spolu s mátuškou Marií a dalšími pomocníky připravil vhodné podmínky k tomu, abychom mohli jako farnost spolu s našimi přáteli strávit dnešní odpoledne v Mariánském údolí co možná nejpříjemněji.

Po zahájení a společné modlitbě jsme si vychutnali obligátní guláš s cibulí a chlebem, následovaný obloženými chlebíčky a chutnými zákusky. Největší obdiv pak sklidil originální dort ve formě slova „RODINA“.

Není třeba zdůrazňovat, že největší radost dnes měli přirozeně naši nejmenší, kterým se přírodní areál a restaurace „Eldorádo“ staly na dnešní odpoledne oním vytouženým eldorádem snů, kde mohli porovnat své sportovní dovednosti a využít kolotočů, skákacích hradů, trampolín a konečně také fotbalového a volejbalového zázemí do sytosti.

Nejen děti, nýbrž i dospělí odložili na chvíli skromnost stranou a předvedli výkony hodné obdivu.

Zapojil se také otec Jozef, který dlouho bránil svou branku nedotčenou. Až později ho překonali naši mladí fotbalisté, kteří dokazovali všem, proč jsou v tomto sportovním odvětví skuteční profesionálové. Za nimi však nezaostávali ani mladší děti, a dokonce ani děvčata, která se rovněž bez ostychu přidala k dnešnímu fotbalovému zápolení…

Zkrátka, všichni přítomní, ať sportující či se jen bavící, dokázali, že si máme co říci, že máme upřímnou radost ze vzájemného obecenství v Kristu a že dokážeme hovořit o věcech radostných i smutných s nadhledem, soucitem a dobrou vůlí vyslechnout toho druhého.

Nad tím nade vším totiž stojí naše pravoslavná víra a jednota svaté Kristovy Církve, které dávají smysl i našim životům, našim rodinám a celému místnímu církevnímu společenství.

Dej Bůh, abychom také v dalších letech mohli oslavit tento krásný farní svátek všech pravoslavných rodin v Brně i v okolí podobně vydařeně!

připravil Michal Dvořáček

Fotogalerie:

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..