Polské Gorlice v těchto dnech oslavily památku svatého Maxima Sandoviče a pozváni byli také představitelé naší farnosti!

Svatý otče Maxime, pros Boha za nás!

Již včera, 5. září 2022, proběhlo v polských Gorlicích všenoční bdění při příležitosti svátku a církevní památky svatého mučedníka Maxima Gorlického (Sandoviče), jednoho z nejznámějších světců Polské pravoslavné církve.

Jak včerejší všenoční bdění, tak i dnešní svatá liturgie, se konaly v pravoslavné katedrále Svaté Trojice ve městě Gorlice, jež jsou součástí Malopolského vojvodství.

S požehnáním Jeho Vysokpřeosvícenosti Paisije, arcibiskupa Přemyšlského a Gorlického, se tohoto krásného pravoslavného svátku v Polsku zúčastnil také náš otec Jozef a bratr David.

Spolu s domácím vladykou Paisijem sloužili další tři biskupové, konkrétně Jeho Vysokopřeosvícenost Ábel, arcibiskup Lublinský a Chelmský, dále Jeho Vysokopřeosvícenost Alexij, metropolita Vozněsenský a Prvomájský, a Jeho Vysokopřeosvícenost Viktor, arcibiskup Baryšivský.

Svatý mučedník Maxim (Sandovič) byl kanonizován ve stejném roce, kdy Pravoslavná církev v českých zemích a na Slovensku kanonizovala svatého a bohabojného knížete Rostislava.

Aktualitu připravil Michal Dvořáček.

Fotogalerie:

 

Zdroj:

Архієреї УПЦ вшанували першого святого, канонізованого у Польській Православній Церкві

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..