Otec Jozef požehnal účastníkům letošního ročníku „Řecké soboty na hradě Veveří“…

Řecká sobota na hradě Veveří
(27. května 2023)

Otec prot. Jozef Fejsak na pódiu letošního ročníku Řecké soboty
na hradě Veveří s moderátorkou celé akce

Jako každoročně se i letos konalo již 11. výročí místní kulturní události s názvem „Řecká sobota na hradě Veveří“, kterou organizátoři připravili pod záštitou Velvyslanectví Kyperské a Řecké republiky a rovněž primátorky města Brna.

Součástí bohatého programu byly historické výstavy, představení tanečních souborů Lycea Řekyň v ČR, Řecké obce Brno „Prometheus“ a „Evros“ z Javorníku, dále pěvecká představení a mnoho dalšího spjatého s řeckou kulturou, pohostinností a dobrým řeckým jídlem.

Jako významný host se i letošního ročníku Řecké soboty zúčastnil otec prot. Jozef Fejsak z Pravoslavné církevní obce v Brně, kterého na hradním pódiu představila Michaela Tsima, která celý program moderovala.

Otec Jozef poděkoval za milé pozvání, vyjádřil radost nad tím, že se této akce může opět po roce zúčastnit, pozdravil mnohé známé tváře a své farníky, které pokřtil či církevně oddal, a popřál všem přítomným požehnaný průběh celé akce, jež se koná za krásného letního počasí, takže i v tom bylo patrné Boží požehnání k nám lidem.

Kromě jiných zde otec Jozef potkal také mnoho svých řeckých přátel a známých z let minulých i současných, pohovořil s mnoha z nich o současném životě a dění ve společnosti, o svých cestách a s obzvláštní radostí pak také o poutích do Svaté země, na Svatou Horu Athos a do různých částí Řecka, která se pod jeho vedením konají.

Na závěr své letošní účasti otec Jozef promluvil s paní Afroditi Alexandridu, předsedkyní Řecké obce v Brně, a s paní Evou Lioliu, čestnou předsedkyní Lycea Řekyň v České republice.

Otce Jozefa na letošní Řecké sobotě doprovázel Michal Dvořáček, jeho osobní tajemník, se svou rodinou.

Přejeme všem Řekům i našim řeckým farníkům z Pravoslavné obce v Brně hojnost Božího požehnání, ochranu na cestách v době letních prázdnin a dá-li Bůh, opět za rok na viděnou!

Bůh s Vámi! Ο Θεός μαζί σας!

Aktualitu připravil a fotografiemi opatřil Michal Dvořáček

Užitečné odkazy:

https://www.hrad-veveri.cz/cs/akce/9358-recka-sobota-na-hrade-veveri

Fotogalerie (MD):

Společná fotografie z jednoho z předcházejících ročníků Řecké soboty na hradě Veveří

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..