Mějte se svými dětmi trpělivost

Starec Efrem Filothejský-Arizonský

Mějte se svými dětmi trpělivost

Buď trpělivý ve vztahu ke svým dětem. Co naděláme. Jistě, jsou živé, ale jinak to ani nejde. Ať už je to, jak chce, my musíme zachovat trpělivost.

Nesnaž se ty věci příliš dopodrobna rozebírat, nechtěj znát podrobnosti, neboť tím, jak budeš zarmoucena, jen si uškodíš svému zdraví, a to bude nejhorší. Snaž se to přehlédnout, ty ze své strany spíše přinášej modlitbu, a modlitba pak sama učiní zázraky. A pak, jakoby zázrakem, bez velké námahy, se i tvé děti utiší a zklidní.

Mnoho dětí bývalo velmi živými, když byli malé, ale později se staly obdivuhodnými ve všech ohledech. A ty děti, které jsou živé, bývají často také velmi chytré, a později se mohou v mnoha ohledech kladně rozvinout.

Milé moje dítě, neztrácej odvahu, a také já, dokud žiji v tomto marnivém světě, s Boží pomocí, doufám, že ti budu moci stále pomáhat, ať už budeš mít jakékoli obtíže.

Dobře vím, že si na sebe neustále nakládám nějakou povinnost, a proto se i čas mé svobody stále omezuje, ale pokusím se vám vždy pomáhat, dokud mne ještě síly neopouštějí.

FB

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..