Farní večer s koledami se nesl v duchu oslavy Kristova narození, kde nechyběla dětská radost, krájení Vasilopity ani družné rozhovory!

Naše pravoslavná farnost v čele s prot. Jozefem Fejsakem oslavila svátek Kristova Narození na svém každoročním Farním večeru s koledami!

Jako každoročně se i letos naši věřící sešli se svými dětmi a příbuznými k oslavě svátku Kristova Narození na Farním večeru (7.1.2023), který se konal ve Společenském sálu Kulturního centra Brno-střed, aby společně poděkovali Hospodinu za Jeho veliké dary a chválili Jeho jméno písněmi a především koledami.

Náš duchovní pastýř otec Jozef všechny přítomné na úvod přivítal a vyjádřil velkou radost a dojetí nad hojnou účastí věřících při ranní slavnostní liturgii, která se nezapomenutelně zapsala do jeho paměti, snad i proto, že v tak velkém shromáždění jsme ještě svátek Kristova Narození nikdy neslavili.

Za všechno je třeba vzdávat chválu i slávu našemu Hospodinu, který vede srdce každého člověka ke spáse. Blahoslavení jsou ti, kteří Jeho výzvu uslyší a následně chválí Boha za všechny mocné činy, které uviděli… Tací poté zvolají podobně jako kdysi učedníci a zástupy věřících Izraelitů těmito slovy: „Požehnaný král, jenž se béře ve jménu Páně. Pokoj na nebi a sláva na výsostech.“ (Lk 19,38)

Farní večer proběhl mimořádně příjemně. Bylo slyšet krásné koledy v podání našeho chrámového, ale i dětského sboru. Kromě koled zazněly také krátké sonáty a výběr z vážné hudby v podání některých členů našeho sboru a současně studentů brněnské JAMU. Na závěr otec Jozef přivítal také zástupce řecké komunity zde v Brně – manžele Lioliosovi, kteří přinesli voňavou a chutnou Vasilopitu. Tu následně otec Jozef požehnal a rozdal všem přítomným. Letos získal uvnitř Vasilopity schovanou minci přímo pan Evangelos Liolios… Blahopřejeme a přejeme Chronia polla a Kali chronia!

Po skončení pásma koled a zpěvů pozval otec Jozef všechny přítomné k chutnému pohoštění a ke sklence vína.

Děkujeme všem, zejména mátušce Marii a ostatním ženám, které vše zorganizovaly a osobně připravily.

Sláva Bohu narozenému pro nás v Betlémě!

Nechť radost z Kristova narození, jak pravil ve svém kázání otec Jozef, zůstává ve Vašich srdcích co nejdéle!

S láskou v Kristu br. Michal Dvořáček

Videa z Farního večera budou zveřejněna později!

Fotogalerie z Farního večera (7.1.2023):

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..