Duchovní poučení rumunského starce a vyznavače Justina Parvu (1919 – 2013)

Modleme se opravdově a srdečně…

„Nyní se více než kdy jindy musí laici modlit ze srdce, protože to bude naše jediná spása. V srdci je kořen všech vášní a právě tam musíme směrovat náš zápas.

Pokud se křesťanství v pozdějších staletích stalo vlažným a povrchním, musíme tento trend nyní zastavit, do budoucna to už totiž nebude stačit.

Pokud se nebudeme modlit ze srdce, nebudeme schopni snést různé psychologické útoky, protože „ten zlý“ má skryté metody vymývání lidských mozků, které nám nejsou známy.

Největším hříchem dneška je ledabylost a lehkovážnost. Bezstarostně se modlíme, bezstarostně činíme pokání, i když ho děláme. Přijdou časy, kdy jen ti, kteří mají Ducha Božího, budou schopni rozeznat dobro od zla. Lidská mysl sama o sobě nebude schopna poznat tento rozdíl.

Objeví se velké svody a šálení, takže pouze Duch Svatý nám udělí tolik potřebnou schopnost rozpoznat tyto situace, abychom se mohli zachránit. Modlete se tedy, abyste nebyli oklamáni! Pouze prostřednictvím modlitby můžeme přijmout Ducha Svatého. Pokud se nebudeme modlit a nadále budeme lehkovážní a ledabylí v našem pokání, zcela jistě ztratíme Ducha Svatého a Jeho vedení pro náš život.

Kéž nikdy neztratíme vedení Duchem Svatým!

Zdroj: FB (Peter Heers)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..