„Den pravoslavné rodiny“ v Brně v Mariánském údolí přilákal i letos mnoho našich věřících i přátel naší farnosti…

Svátek „Všech svatých“ jsme prožili „společně a nerozdílně“ při vzájemných rozhovorech, sportu a dětských hrách!

Otec Jozef u důmyslně vytvořeného a velmi chutného „loga“ naší dnešní církevní události spolu s malým Timkem, jedním z našich oltářních pomocníků

Dnes v neděli „Všech svatých“ nadešel čas ke konání dlouho plánované církevní události, jejímž cílem bylo „shromáždit“ všechny naše věřící „pod jednou střechu“ a prožít díky vyloženě již letním meteorologickým parametrům požehnaný nedělní den díkůvzdáním za všechna blaha, ta nebeská i pozemská, ale rovněž za naše svaté (mučedníky, vyznavače, proroky, ctihodné, panny i vojíny, nezištníky i dobrodince), kteří ozdobili celou zemi svými křesťanskými ctnostmi a zachovali naši svatou pravoslavnou víru i pro nás a naše děti neporušenou.

„Den pravoslavné rodiny“ opět podnítil všechny přítomné v Mariánském údolí ke spontánním rozhovorům, příjemným vzpomínkám a hlavně sportu a hrám. Hrál se zejména fotbal a volejbal, ale nezahálely ani trampolíny, kolotoče a všeobecně oblíbený „skákací hrad“!

Otec Jozef na počátku této akce požehnal nejen dobré pohoštění, ale popřál také všem přítomným krásné posezení a dětem dobrou zábavu… Náš duchovní pastýř vyjádřil své přesvědčení, že dnešní den „umožní nám všem dobrou příležitost ke vzájemnému poznání věřících různé národnosti“, pro které se naše farnost stala jednou velkou duchovní rodinou!

Občerstvení bylo výtečné, nápoje osvěžující, a nechyběly ani zákusky. Letos mezi nimi byla i řecká chalva či výborný a ve stylu dnešní akce umělecky laděný dort!

Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli její přípravou, děkujeme sestrám Marině za dort a Stefanii za chalvu. Děkujeme také paní Tamaře za chutné koláčky a br. Anatolijovi za nové porce guláše. Děkujeme mátušce Marii za skvělou organizaci této události. Děkujeme všem dobrým a ochotným duším, které si s celkovou přípravou a realizací této akce dali pro blaho ostatních značnou práci!

V duchu dnešního velkého svátku „Všech svatých“ budeme prosit Hospodina, aby nám požehnal, abychom se mohli všichni znovu sejít v takto hojné účasti i příští rok…

„Sešli (Hospodine) lidem svým hojná slitování. Na zemi žijícím uděl pokoj a duším našim milost velikou.“

Sláva Bohu za vše!

V Brně v Mariánském údolí dne 11. června 2023

Aktualitu připravil a fotografiemi ji opatřil
Michal Dvořáček

Video: Přání otce Jozefa k pohoštění a zábavě:

 

Fotogalerie:

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..