„Byl velmi něžný, milý, všem přístupný, ale také citlivý a soucitný.“

Vnučka svatého Lukáše Lékaře, světitele krymského, svědčí o svém dědečkovi

Když Mája Prozovovská, vnučka svatého Lukáše Krymského, velkého světce Pravoslavné církve současnosti, svědčí o svém dědečkovi, její slova přivádějí k pohnutí.

„Dědeček měl krásný úsměv. Nesmála se pouze jeho ústa, celý jeho obličej zářil radostí. Mnohokrát se jeho úsměv přenášel i na ostatní.

Nebylo nic neobvyklého, když říkal různé úsměvné historky o dětech a zvířatech.

Soudí-li někdo pouze podle fotografií, které se většinou dochovaly, pak může snadno nabýt dojmu a myslet si, že svatý Lukáš byl velmi vážným a přísným člověkem.

Opak je pravdou. Byl velmi něžný, milý, všem přístupný, ale také citlivý a soucitný.“

To jsou slova vnučky svatého Lukáše, paní Marie, která nedávno poskytla rozhovor o svém velkém a dnes již po celém pravoslavném světě věhlasném světci, který pomáhá a léčí mnohé věřící, kteří se k němu obracejí o pomoc…

A nejen to. Jeho pomoc, zastání, duchovní útěcha, záštita a jakákoli přímluva u Nejvyššího za každého trpícího a v soužení se nacházejícího křesťana je zcela přirozeným projevem jeho svatosti, již získal během svého života, který lze přirovnat k jedné velké, ale nikdy nekončící oběti, k lásce k bližnímu.

Na obrázku výše drží světcova vnučka fotografie, které zobrazují tuto velkou duchovní osobnost naší doby, jež svým strádajícím a ctnostným životem zanechala živé svědectví o pravoslavné víře a mocný odkaz svého vlastního života dalším generacím pravoslavných křesťanů.

Svatý otče Lukáši Krymský, pros Boha o nás!

připravil MD

Zdroj:

H εγγονή του Αγίου Λουκά του Ιατρού εξομολογείται

Další fotografie světce ze soukromých archívů jeho příbuzných:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..