Vaše Blaženosti, prosíme, abyste vyslechl hlas brněnských věřících!

Za početnou skupinu věřících PCO v Brně br. Mykola

Vaše Blaženosti!

Sláva Bohu!

Dovoluji si Vám napsat pár řádků a poprosit Vás, aby Vaše Blaženost pomohla a vyslyšela hlas věřících naší brněnské farnosti.

Stávající situace, kdy nám byli proti naší vůli přiděleni do Brna noví kněží z eparchie, je pro nás zcela nepřijatelná.

Vždyť služba Bohu a lidu není žádné zaměstnání, jak to hlásí sami lidé, kteří přicházejí do našeho chrámu a chtějí nám jako kněží sloužit.

Představte si, prosím, že nás nechtějí vpouštět dovnitř spolu s našimi duchovními otci Jozefem a Markem a za naše vlastní peníze platí už několik týdnů ochranku, která dokonce zranila jednoho věřícího u domu Božího!

Prosíme Vás, ponechte nám NÁŠ BOŽÍ CHRÁM a v něm NAŠE DUCHOVNÍ OTCE JOZEFA A MARKA.

Chrám je majetkem obce, tj. věřících, a každá pravoslavná obec má právo vybrat si své duchovní, což se také právoplatně stalo na nedávném farním shromáždění v Brně.

Prosíme Vás, nedopusťte, aby se jiní lidé a jiní křesťané posmívali nám pravoslavným křesťanům v českých zemích a na Slovensku a přirovnávali nás k heretikům.

Víte, my v Brně jsme žili dlouhá léta v míru se všemi. Do chrámu mohl vstoupit kdokoli, lidé si místního kněze vážili, a nyní, co vidíme? Řetězy na dveřích, násilí na ulici, krev na tváři našich bratří, tvrdě vyhlížející ochranka, která za naše peníze střeží 24 hodin náš svatý chrám a nevpouští nás během týdne ani ke svatému Kříži!

Ano, jsme pravoslavní křesťané a stávající situaci bereme jako zkoušku naší pevné víry!

Prosím, nedopusťte, aby věřící začali hledat jiné alternativní věrovyznání a kulty (katolictví, buddhismus a jehovisty).

Ponechte nám prosím naše dlouholeté duchovní otce Jozefa a Marka, za něž my věřící prosíme, aby mohli nadále sloužit v našem chrámu.

Uctivě se Vám klaníme a prosíme o Vaše požehnání.

Za početnou skupinu věřících s pokorným pozdravem a s úctou

Mykola Ševčuk
Sláva Bohu za vše!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..